חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Cart 0 0.00

חנויות היודאיקה מריחות כמו קסם. אוסף של מרקמים, סגנונות וניחוחות מכל העולם הנושאים מטען רוחני, המחברים אותנו למסורת עם קשר חזק יותר מכל דבר אחר שהכרנו. אנחנו מסתובבים בין המוצרים, נוגעים וטועמים, מריחים וסופגים את הזהות היהודית שקיבלה צורה מוחשית. אנחנו בקלות נישאים על ידי המחשבות שכמעט שכחנו שהגענו לכאן למטרה מאוד ספציפית: לקנות פריטי יודאיקה מתנות לחברים, לפני שנתאהב בעצמנו בכל הפריטים בחנות.

 מה הוא פירוש המילה יודאיקה?

יודאיקה פירושה אמנות יהודית, היא מורכבת משני חלקים: חפצים דתיים וחפצים בעלי סממן יהודי.

תשמישי קדושה הם חפצים המשמשים ביהדות לקיום מצוות, בעלי משמעות רוחנית רבה ואין להשתמש בהם כמנהג מביש. לאורך ההיסטוריה, יהודים מסרו את חייהם כדי לשמור על שרידים קדושים.  לעומת זאת, חפצים אינם קדושים מטבעם. הם יוצרים אווירה מיוחדת, סביב המצוות המוכרות.

איך בוחרים יודאיקה מתנות?

בחנות לתשמישי קדושה, יש כיפות בכל הצבעים מחומרים מדהימים, ציציות תפילין וטליתות, פמוטים לשבת ועוד מגוון מוצרים. איך לבחור את יודאיקה מתנות המתאימות לכם במיוחד? בכל אחת מקהילות ישראל התנהלה המסורת קצת אחרת, מה שהוביל להבדלים בהלכות ובמנהגים. לכן, כאשר אתם רוצים לבחור מתנה ממוצרי יודאיקה מתנות, כדאי לדייק לגבי המצוות והמסורות המקובלות.

מנגד, ישנם אביזרים יהודיים שלא משנה לאיזו חברה אתם משתייכים, תוכלו לבחור לפי טעמכם האישי כמו פמוטים זכוכית לשבת, לוח חלות ועוד. כשאתם קונים אותם כמתנה לחברים או קרובי משפחה, נסו לברר קודם מה ההעדפות האישיות שלהם ואיזה סגנון הם הכי אוהבים, כדי שלא תסתכנו בהבאת מתנה שגורמת לצרות חסרות תקדים.

ישנה אופציה נוספת לקנות יודאיקה מתנות ואלו פריטי יודאיקה עונתיים שקשורים לחג או תאריך ספציפי, אם רק תופסים את הזמן הנכון, אפשר להבריק עם מתנה שימושית בו זמנית.

יודאיקה מתנות

דוגמאות למוצרים וחפצים של יודאיקה מתנות

סמלים הקשורים לשבת

מוצרים יהודיים לחגים

חגי ישראל הם חלק בלתי נפרד מהמסורת היהודית ויש הרבה סוגים של ומוצרי יודאיקה סביב נושא זה. חנוכיות חנוכה, צלחות פסח המקבלות בברכה מאכלים שונים בזמן קריאת ההגדה, כיפות, חפצי אמנות שונים לראש השנה כגון רימון כסף, שופר עשוי כסף כולו, כיפות ועוד.

מוצרי יהדות לבית ומתנות

קטגוריה זו כוללת בעיקר פריטים וחפצים כמו ברכת בית, מזוזות, מחזיקי מפתחות לברכת דרך, תהילים, ברכת לידה קלה, מגני דוד ממגוון המסורת היהודית.

היכן קונים יודאיקה מתנות?

מתנות מסוג זה ניתן לרכוש בחנויות מתמחות בתשמישי קדושה. למרות זאת, חשוב לדעת כי כיום ישנן חנויות מקוונות רבות המציעות יודאיקה מתנות איכותיים ויוקרתיים ודואגות למשלוח עד הבית או לבית הנמען – לבחירתכם. אצלנו בהומי למשל תוכלו לרכוש מוצרי יודאיקה וכלי בית נוספים הנמכרים בתוך חנות מוצרים לבית אונליין HOMMEY.

אם אתם רוצים להתקרב למסורת היהודית, לשמור עליה ולהעניק לה חשיבות מיוחדת בחייכם או לתת מתנה מיוחדת ליקירכם, בין אם הם גרים בישראל ובין אם במדינה אחרת, יודאיקה מתנות יהיו הבחירה המושלמת עבורכם. תוכלו לבחור את המתנה המקורית שלכם באתר המקוון של הומי. מתוך הקטלוג המגוון של הומי תוכלו לעיין במוצרי יודאיקה ותשמישי קדושה איכותיים ויוקרתיים, ולבחור מתנה ליקירכם, אשר תדגיש בפניהם כמה הם חשובים לכם. 

יודאיקה מתנות – שאלות ותשובות

  1. מתי כדאי לקנות מוצרי יודאיקה?
    אם אתם מחפשים מתנה לאדם או למשפחה שהזמינו אתכם לארוחת שישי או לארוחת חג, הפריטים הללו מושלמים כמתנה. אם אתה באים לבקר משפחה יהודית בחו"ל, אלו באמת מוצרים מבורכים שמחזירים מיד את אותה משפחה לשורשים. יודאיקה מתנות מומלץ לקנות גם בעת מעבר לבית או דירה חדשים.
  2. מי הם צרכני יודאיקה המקובלים?
    זה די טבעי לחשוב כי צרכני היודאיקה הם בהכרח מאמינים ויראי שמים שמחזיקים חפצים שונים רק לשימוש מעשי, ורוכשים על הדרך את ערכם האמנותי. נכון, הם נפוצים הרבה יותר בבתים של מאמינים, אבל בהחלט אפשר לראות בתים חילוניים עם מזוזות מפוארות, חנוכיות שופעות, פמוטי שבת וכדומה.

לקוחות יקרים שימו לב ❤️:

ע״מ שנוכל לספק לכם את המוצרים הנדרשים עד פסח, הזמנות לקראת חג הפסח יתקבלו עד לתאריכים הבאים:

ליעד מרכזי

עד ליום שלישי 16/04/2024, בשעה 12:00 בצהריים

ליעד מרשימת החריגים

עד ליום חמישי 11/04/2024, בשעה 12:00 בצהריים

בימי חג הפסח, בתאריכים 17/04/24-30/04/24 לא יתקיימו משלוחים כלל.
שירות הלקוחות יעבוד במתכונת מצומצמת ובוואטסאפ בלבד.

בברכת חג פסח כשר ושמח
צוות בול לבית
העגלה שלי
🎁 נותרו רק 249.99 כדי לקבל משלוח חינם!
העגלה שלך ריקה.

Looks like you haven't made a choice yet.